Technology

AC Milan zdołał odrobić parę oczek do piastującego pierwsze miejsce Interu FC po tym jak pokonał AS Romę! Fantastyczny mecz we włoskich rozgrywkach podziwiali włoscy kibice piłkarscy!

09.01.2022, 08:25 0 komentarzy

W tej chwili włoska liga prezentuje się o wiele bardziej emocjonująco niż w minionych sezonach i ciężko temu zaprzeczyć. Każda drużyna posiada kadrę wypełnioną niezwykłymi graczami, co może przełożyć się na naprawdę pasjonujące pojedynki. Można też pomyśleć, że po tym, gdy pierwszy raz od lat to nie Juventus Turyn wygrał tytuł mistrzowski Serie A włoskie drużyny stały się delikatnie śmielsze. Wygrana Interu z Mediolanu we włoskiej ekstraklasie pokazał, iż każdy klub może walczyć o mistrzostwo. Chociażby dlatego czołówka tabeli tegorocznych zmagań jest bardzo wyrównana i na obecną chwilę wytypować głównego faworyta do końcowego triumfu. Na ten moment to właśnie Inter lideruje w klasyfikacji włoskiej Serie A, jednakże do końca sezonu zostało jeszcze mnóstwo meczów. Milan, który musiał mierzyć się z AS Romą trenowaną przez selekcjonera Jose Mourinho to jeszcze jedna ekipa z Mediolanu, która rywalizuje o mistrzostwo Serie A.

Ten pojedynek zawodnicy AC Milan zaczęli świetnie i dobrze zwrócić na ten fakt uwagę. Już po 15 minutach byli na prowadzeniu rezultatem 2:0 i wydawać się mogło, że mają przebieg tego starcia pod pełną kontrolą. Prowadzeni przez selekcjonera Mourinho zawodnicy starali się odkręcić zły rezultat, ale błędy popełnione w pierwszym kwadransie meczu były naprawdę kosztowne. Ekipa z Rzymu w samej końcówce pierwszej połowy pojedynku dała radę ustrzelić kontaktową bramkę, co z pewnością wlało otuchę w serca wielbicieli tej drużyny. Abraham wykorzystał genialne zagranie od Lorenzo Pellegriniego i w czterdziestej minucie trafił do siatki. Piłkarze Milanu jednak nie zamierzali czekać do kończącego gwizdka sędziego i nadal przygotowywali kontrataki na pole karne Romy. W końcowym rozrachunku AC Milan odniósł wygraną wynikiem 3:1, a trafienie numer trzy ustrzelił Leao Rafael na osiem minut przed końcowym gwizdkiem. W samej końcówce spotkania Milan wypracował okazję na powiększenie rezultatu, ale z jedenastki nie zdołał strzelić Ibrahimović, gdyż jego strzał dał radę obronić Rui Patricio.