Zbliża się dzień premiery nowej konsoli od firmy Sony

21.09.2020, 16:50 0 komentarzy
Zbliża się dzień premiery nowej konsoli od firmy Sony

Jeszcze w roku 2019 padły deklaracje, że w aktualnym roku Sony zaprezentuje fanom swoje świeże dzieło - PS5. Prawdą jest, że wśród graczy dalej modna okazuje się ostatnia konsola oraz nic nie wskazuje na to, by zainteresowanie nią mogło się zmniejszyć. Jednakże japońska firma zdecydowała się na wyprodukowanie konsoli nowej generacji, a fani oczekują jej z niecierpliwością.

Najnowsze technologie w PlayStation 5

Firma Sony kilka razy pokazywała, że jest innowatorem wśród innych firm tego typu oraz może zaskakiwać graczy. PS4 postawiła wysoką poprzeczkę dla konkurentów - wszystko dzięki zupełnie nowej jakości, której poprzednio nie przedstawiła żadna inna marka. Naprawdę czułe DualShocki, gierki nowej generacji, graficzne efekty - fani oczywiście byli w stanie docenić te opisane szczegóły i przez to aktualnie PlayStation 4 jest najlepiej sprzedającą się konsolą do gier wszech czasów.

Rzecz jasna premiera PlayStation 4 nie była pozbawiona początkowych problemów - firma Sony próbowała podnieść wszelkie technologiczne granice (co rzeczywiście im się udało), ale dzień premiery i wcześniejsze pokazy PS4 stworzyły sprzeczne uczucia. Klientom, którzy byli obeznani ze starszą konsolą PS3, nie w 100% pasowały chociażby kontrolery, ponieważ na początku wyglądały na dosyć niewygodne w użyciu. Faktycznie DualShocki dostały trochę inną formę, jednakże kłopotem się okazała pierwotna wersja PS4. PlayStation4 przegrzewała się, urządzenie potrafiło również samodzielnie się wyłączać.

Rzecz jasna po czasie oraz aktualizacjach wdrażanych na bieżąco, było jasne, że jednak Sony idzie w pożądanym kierunku, a wypuszczona konsola do gier przybiera miano legendarnej. Jednakże nie okazałoby się to możliwe, gdyby nie gierki, które sporo klientów niesamowicie ciepło wspomina.

PS5 - hit czy porażka?

Zapewne niejeden człowiek i fan nowinek technologicznych z niecierpliwością czeka na pojawienie się najświeższej konsoli. Firma Sony obiecała, iż gry poznane na PS4 będą działały na nowszej konsoli (aczkolwiek nie będzie to działało na odwrót, co licznym graczom się nie podoba). Pojawiły się na chwilę obecną pierwsze informacje o problemach z zamówieniami przedpremierowymi - ponoć japońska firma nie nadąża z taśmą produkcyjną, jednakże nie wiemy, czy nie są to tylko obłudne pomówienia. W Sieci pojawiają się następne informacje również o tym, iż konsola PS5 posiada teoretycznie problemy z rozdzielczością 4k. Jednak i w tym wypadku pewne nie jest, jaka okaże się rzeczywistość. Wszystko pewne będzie podczas premiery, mianowicie 19 listopada tego roku.

Tagi:

Zostaw komentarz